Cyberprzemoc – poradnik od NASK

Na stronach instytutu badawczego NASK, podległemu Ministerstwu Cyfryzacji, został udostępniony poradnik „Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie”.

W poradniku adresowanym do szkół oraz rodziców możemy znaleźć informację m. in. o tym jak rozmawiać z dzieckiem, w jaki sposób szkoła może pomóc z cyberprzemocą jak również wskazówki, co zrobić kiedy to nasze dziecko jest sprawcą cyberprzemocy. Poradnik może okazać się również przydatny z punktu prawnego, ponieważ wskazuje co może stanowić dowód cyberprzemocy oraz w jaki sposób należy zabezpieczyć takie dowody (z telefonu komórkowego, komunikatorów, serwisów społecznościowych czy e-maili). Znajdziemy w poradniku wyjaśnienia takich zjawisk jak: zniesławienie, naruszenie wizerunku, cyberstalking czy włamania do miejsc w internecie oraz czym jest kradzież tożsamości.

W składającym się z 40 stron poradniku znajdziemy również  przydatne strony internetowe, na których dowiemy się więcej o tym jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci, oraz zaufane numery telefonów – dla dzieci i młodzieży, a także dedykowany telefon dla rodziców i nauczycieli.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Poradnik: LINK.

 

Latest posts by Przemysław Siarka (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu